KOOLI TÖÖ KORRALDUS
Vasalemma Põhikoolis on õppetöö korraldatud järgmiselt:
- Koolis toimub õppetöö Eesti põhihariduse riikliku õppekava ja selle põhjal koostatud kooli õppekava alusel. Õpikud valib õpetaja Haridus- ja teadusministeeriumi poolt soovitatute hulgast.
- Õppeaasta jaotub kolmeks trimestriks.
2024/25 õppeaastal
I trimester 02.09.-29.11.2024
II trimester 02.12.2024-14.03.2025
III trimester 17.03-06.06.2025
- Põhikooli lõputunnistus antakse õppenõukogu otsusega 9. klassi õpilasele, kes on sooritanud põhikooli lõpueksamid ja kellel on üldjuhul kõigis õppeainetes aasta- ja eksamihinne vähemalt rahuldav.
- Täiendavale õppetööle jäetakse õpilane õppenõukogu otsusega vahetult pärast õppetöö lõppu või mõjuva põhjuse korral ka augustikuus. Kooliaasta lõpuks loetakse 31. augustit. Selleks ajaks tuleb täiendav õppetöö sooritada.
- Koolis õpitavad kohustuslikud ja valikained määrab kooli tunnijaotusplaan, põhinedes riikliku õppekava kooliastmete tunnijaotusplaanidel.
- Antud tunnijaotusplaanide piires teeb kool oma valikud ja määrab kohustuslike ning valikainete tunnid klassiti.
- Valikaineteks on 2., 3., 4., 5., 6. ja 7. klassis õpioskused, 8. ja 9. klassis karjääriõpe.
- Õppetöö toimub koolis eesti keeles. Võõrkeeltest õpetatakse A-keelena inglise keelt (alates 3.klassist) ja B-keelena vene keelt või hispaania keelt (alates 6.klassist). Õppetöö toimub koolis viiel päeval nädalas.
- Õppetöö põhivormiks on õppetund.
- Õppetundide arv ja nende järjekord õppepäevas määratakse tunniplaanis.
- Õpilaste nädalakoormus õppetundides määratakse kindlaks kooli õppekavaga.
- Iga trimestri alguses teeb aineõpetaja õpilastele teatavaks läbivõetava materjali, kontrolltööde toimumise eeldatava aja ja muud trimestri lõpphinnet kujundavad faktorid.
- Õpilastel on võimalus saada õpiabi väljaspool õppetundi õpetajate konsultatsiooniaegadel, mis määratakse kindlaks iga õppeaasta algul ja tehakse teatavaks õpilastele ja lastevanematele kooli infolehes. Konsultatsioonide graafik on leitav ka kooli kodulehel.
- Õppetöö aineti lähtub kooli ainekavadest.
- Õppeaasta ja õppetunni pikkuse kehtestab Haridus- ja teadusministeerium. Õppeaasta pikkus on 175 õppepäeva. Õppetunni pikkus on 45 minutit.