Vaimse tervise päev

Vaimse tervise päev

10. oktoober 2024
09:55to12:20

Terviseinfo lehelt võib vaimse tervise päeva tähistamise kohta lugeda järgmist.

“Iga aasta 10. oktoobril tähistatakse Maailma Vaimse Tervise Föderatsiooni (WFMH) algatusel ülemaailmset vaimse tervise päeva (World Mental Health Day). Esmakordselt tähistati päeva 1992. aastal.

Vaimse tervise päeva eesmärk on inimeste teavitamine vaimse tervise olemusest ja selle säilitamise võimalustest. Loodetakse, et teadlikkuse tõusuga kaasneb inimeste oskustepagasi täienemine, et vältida vaimse tervise probleemide teket ja juba olemasolevate vaimse tervise probleemidega hakkama saada.

Ülemaailmse vaimse tervise päeva kohta saab lisaks lugeda WFMH kodulehelt. ”

Ka meie tähistame koolis vaimse tervise päeva. Eelnevalt saavad klassijuhatajad rääkida vaimse tervise hoidmisest klassijuhataja tundides. Aga lisaks toimuvad sellel päeval pärast 2. , 3. ja 4. tundi erinevad töötoad, kus õpilased saavad katsetada vaimset tervist toetavaid tegevusi nagu muusika kuulamine, kunsti tegemine, tantsimine, jooga ja vaikuse minutite abil aja maha võtmine mõtterännakuteks.

Hoidkem ennast ja teisi meie ümber!